top of page

הכי יפה בעולם 

מאת: גלית חדד

 

אני גאה להציג בניכם את פרויקט הבנייה ששורשיו מבוססים היטב בישראל: אלי פפושדו (פפו), איש העסקים והמלונאי מפנה קצת זמן לתת את הנשמה בתחום הים.

 

המספנה

 

מספנת VITTERS  הוקמה בהולנד בשנת 1990 ומתמחה בבניית מפרשיות  לפי הזמנה אישית Custom made, כאשר הגדולה מבניהן שמפליגה בימים אלה בים התיכון מתפרשת על 55 מטרים.

קונספט הבנייה של CYRUS Yachts אשר היה פרי שיתוף הפעולה של פפו והמספנה ההולנדית,היווה מספנת בוטיק שמבססת סגנון סטייל ייחודי לבניית כלי שייט ומתמחה במספר דגמים מצומצם בין 33 ל40 מטרים.

המספנה מוקמה באנטליה, תורכיה על שטח עצום המחולק לעמדות בנייה אשר בו מועסקים כיום כ 120 עובדים המתמחים בבניית יאכטות.

תכנון הבנייה של היאכטה התבצע בהולנד בעזרת ארכיטקטים ימיים מנוסים והליך הבנייה דה- פאקטו התרחשה בתורקיה. 

 

את המבנה החיצוני של היאכטה מרכיבים הגוף Hull שמהווה את בסיס היאכטה והמבנה העילי .

Superstructure, נבנו במספנה בעמדות מיוחדות שבשפה המקצועית נקראות "סלוטים". הליך הבניה ובקרת האיכות נעשית במספנה בלויי ופיקוח מספנת האם ההולנדית.

 

הגופים והמבנה העילי אשר מהווים את המבנה החיצוני של היאכטה , עשויים תרכובת מיוחדת של זכוכית קרבון ואפוקסי . השימוש בשילוב החומרים האלה יוצרים חוזק ומשקל מועט התורמים למראה החיצוני ותפיסת הים. בנוסף נצבעות  היאכטות בצבעים מטאליים לפי בחירת הבעלים אשר משלימים את המראה המנצנץ שלה...

 

גוף היאכטה היינו מסוג Semi displacement, כלומר גוף המאפשר הפלגה לטווח הפלגה ארוך . הלכה למעשה היא הרחבת טווח ההפלגה ע"י הפלגה איטית עם הרבה פחות דלק. מהירות ההפלגה נעה בין 14 ל20 קשרים כך שהיא לא איטית לגמרי וניתן לפי בחירה לשוט במהירות הרצויה אך לא מהירה מידי. הוא מאסיבי וכבד מאשר היאכטות המהירות המוכרות, מה שבהחלט תואם את סגנון ההפלגה שלה, איטית ושקטה.

 

העיצוב החיצוני של היאכטה היינו ללא ספק ייחודי ומבדל אותה מרוב  היאכטות המנועיות המהירות. היא נבנתה על בסיס של יאכטה קלאסית עם תוספות של מעקות עץ במקום מתכת אל חלד אשר מוסיף לה קצת יותר אופי ועומק מאשר היאכטות המודרניות שאנו מכירים. גם השיופים העגולים במבנה בחיצוני תורמים לכך.

 

במקביל לחוץ היאכטה, נבנה פנים היאכטה מריהוט  עד האביזרים הכי קטנים כמו ידיות וכד' במספנה, באזור אחר. על העבודה מלבד דרגות הניהול הרגילות ממוקם נציג הולנדי אשר מתמחה בייעוץ לבנייה שמהווה בקרת איכות כפולה לכל המתרחש במספנה. חשיבות העניין היא משמעותית עבור הלקוח כפי שקיום ידוע היטב שבכל בנייה של יאכטה גדולה מממן הבעלים יועץ כזה מטעמו להבטיח את איכויות הבנייה והחמרים.

 

תכנוני הפנים נעשים בעזרת ארכיטקטים ואנשים המתמחים בבניה ותכנון מבית השותפים ההולנדים.

בכל היאכטות המושקות אובזרו במייצבים מיוחדים במהירות אפס כך שגם כאשר היאכטה על עוגן המעצבים עובדים וניתן להנות משהות שקטה ונוחה ולא להרגיש את תנודות הים בשעות זריקת העוגן...

בכל היאכטות הנבנות ישנו גארג' גדול במיוחד לאכסון, חדר מנועים מורחב בגודלו, עמדת RPH לקפטין (מוגבהת בחצי קומה מהסיפון המרכזי) בתואם לדרישות הפלגה ביאכטות מעל לשלושים מטרים. בנוסף ראוי לציין שכדי להשביח את השהות בהפלגה ישנה גם בנייה מבודדת רעשים כדי להפחית את רעשי המנועים והגנראטורים בשעות ההפלגה והנעים את שהיית האורחים.

 

במקביל, נבנים במספנה בנגרייה מיוחדת חלקי פנים היאכטה הכוללים חיפוי קירות ארונות, מיטות ואפילו גרמי מדרגות. הבנייה נראית כך שהכל נבנה בתאום מוחלט לתכנוני היאכטה. בעת סיום בניית הפנים  שכבת העץ מולבשת על גוף היאכטה בתאום מידות מדויקות כמו  חליפה אצל חייט!

באזור אחר במספנה הורמה מתפרת עורות שמתמחה בריפודי ספות, כריות, מושבים וכל הנדרש כמו כיסויים למזרנים בימיני וכד...

מעבדת הליטוש ממוקמת באזור אחר במספנה ומשמשת לעבודות מתכת וברזל להכנת ידיות, מעקות, משענות וחלקים שונים ביאכטה אשר מתוכננים בהזמנה אישית ומותקנים על גוף הסירה. המטרה  היא לבנות את המוצר המושלם עם השקעה מכסימלית בחומרים, תכנון וכמו כן להעניק בית אחד ליאכטות בו יקבלו טיפול חם ואחריות מלאה.

 

ANGEL OG JOY

 

היאכטה הראשונה מבית CYRUS YACHTS , הושקה בהרצליה במסיבה מפוארת בה הציג בעליה הגאים את בחירות ליאכטה חדשה שלו. עיצוב הפנים שלה עוצב ותוכנן בקפידה וכמן כן רמת הפינישים שלה מרשימה בהחלט. החלק הבולט הוא צבע החוץ שלה גם מעין בורדו מטאלי עם מעקות חיצוניות הבנויות מעץ אשר נותנים למראה שלה טאצ' יותר קלאסי.

ליין הבנייה מתמחה בבניית יאכטות מסוג Semi custom, כלומר, תכנון של הבעלים אך לא מלא. במהפנה מציאה את גוף היאכטה עם התכנונים שיכולים להשתנות לפי בחירת הבעלים לגבי מיקום

הקבינות מספרן, תכנון הסלון וכד...

 

הפילוסופיה שעומדת מאחורי הבנייה של המספנה היא להתגאות במוצר גם מאחורי הפנלים ולא רק מה שנראה לעין.הדגש נראה לעין בתכנון של חדר המנועים אבזור ואיכויות בנייה בהתאם למוניטין ההולנדים בעולם השייט.חדר המנועים של היאכטה גדול ומרווח במיוחד. ממוקמים שני מנועים CATEPILLAR אשר כל אחד מהם בעל 1825 כוחות סוס.

ממבנה הגוף של היאכטה נבנה מסוג Semi displacement, ובשילוב של הגוף והמנועים הנ"ל היפיפיה הזאת מפליגה במהירות הנעה  בין 12 ל22 קשרים. כך היא גם יכולה להפליג למרחקים ארוכים ללא עצירות תדלוק וגם מפליגה במהירות סבירה למנועית כך שהצעירים לא יתייאשו מפלגה של 10 קשר למפרץ בסנטרו פז.

 

 

הסיפון המרכזי:

 

בכניסה דרך דלתות זכוכית עגולות המזכירות כניסה ללובי, נפתח לרווחה סלון אירוח מעוצב עם ספות ישיבה, כורסאות מסתובבות, טלוויזיה וכל אביזרי הסאונד הנדרשים. העיצוב סוגנן את אופייה של מהיאכטה והוא קלאסי עם נגיעות מודרניות.שילוב הצבעים הוא משחקים של גוונים של שמנת וונגה עם גווני עץ של ונגה וטבעי. חיפוי הרצפה של הסיפון המרכזי עשוי קורות עץ מוחלקות בצבע ונגה המקנות מראה של פרקט. בסלון ישנה פינת ישבה מעור בהיר בתוספת לכורסאות עור מסתובבות בצבע ונגה. בהמשך ממוקם שולחן הסעדה גדול העשוי זכוכית עם שמונה כסאות עור מרווחים. בהשמך מימין ממוקם המטבח המעוצב בגווני ונגה ושיש מובחר ולעבר החרטום ממוקמת קבינת הבעלים עם ויטרינות זכוכית גדולות המשקיפות לים ומקנות לחדר אוירה מושלמת של ים הירגעות.

 

בסיפון התחתון מוקמים מגורי הצוות ובנוסף ארבע קבינות נוספות לאירוח. שתי קבינות זוגיות ושתי סוויטות זוגיות לאירוח. כל קבינה בעלת חדר נוחיות ומקלחת נפרדים. טלביזיות מערכות סאונד משוכללות וכל הנדר להנעים את זמן ההפלגה.

 

THE FLY EREA

 

  אזור הנבחר להתרווחות ובילויי ביאכטה ישנם מיטות שיזוף להתרווחות, שלחנות וספות ישיבה לאורח, בר עם כל הציוד הנדרש לבישול ואירוח הכולל ברביקיו מכונת קרח.  כמו איי מייקר גריל ומקררים ...  ולסיום ג'קוזי עגול ומגניב להנעים ולקרר את האווירה. בנוסף ישנו גם בימיני להגנה מהשמש. בנוסף ישנו אזור פתוח לכיוון החרטום אשר בו מוקמו מיטות שיזוף אשר יכול לשמש לאכסון סירת השירות או אזור פתוח לקוקטיל פרט ואירוח למספר אנשים לא מבוטל בסגנון של OPEN SAPCE.

ליאכטה הספציפית יש שתי סירות שירות. סירה מהירה במבנה זהה לזה של היאכטה הממוקמת על הפליי אשר יורדת למים בעזרת מנוף. ואת סירת השירות הרגילה מאכסנים בג' ארג בגדול אשר יש לו גישה מאזור חדר המנועים.   

התוספת הכי מדליקה שלה היא סירת טנדר זהה לגדולה לכייף ולסקי...

 

 

 

השקה שנייה:

באמצע חודש יולי, השנה, הושקה היאכטה השנייה לבית CYRUS. צבע הגוף מלהיב ביותר: מעין קרם בננה  בשילוב של עץ ולבן... כמובן לפי בחירת הבעלים. בכדי להוריד את הסירה למים נבנה קריידל מיוחד על גלגלים שמסיע את היאכטה מהמספנה אל  הרציף ההשקה.  מנוף אדיר בגודלו מרים את היאכטה מין הקריידל (עריסה שנבנית במיוחד להובלת יאכטות) ומוריד אותה לתוך המים לאט לאט וכמובן ההתרגשות עולה עד שקצה הגוף נוגע במים... ההשקה!

 

היאכטה השנייה הייתה כמעט זהה לראשונה מבחינת תכנון הפנים שלה. עיצוב הפנים והריהוט נעשה בגוונים בהירים יותר לפי בחירת הבעלים.

 

מבט קדימה:

 

בימים אלה נמצאות בהליכי בנייה שלוש יאכטות נוספות שהן כבר  דגם מתקדם מהשתיים הראשונות. היאכטות גדלו במטר שלם כלומר, 34 מטרים.  בנוסף ישנם שיפורים רבים שהוכנסו בתכנון.

על תכנון הקבינות אחראי פפו בעצמו, הוא החליט לבנות את היאכטה להנאה ופינוק מקסימאלי ולמקסם את השימוש בבניה ברוחב היאכטה לקבינות גדולות במיוחד. במקום חמש קבינות ללינה ישנן כעת שלוש קבינות לארוח, רחבות במיוחד בסיפון התחתון בעצם שלושה סוויטות עם מיטות זוגיות שירותים ומקלחות נפרדים... ההפרדה בין שתי הקבינות של האורחים לזו של הבעלים מתבטאת קודם כל בגרם מדגרות נפרד מן הסלון. לאלה של האורחים ירידה בנפרד. ככה גם אפשר ליהנות מהפרטיות, וגם מכיוון שיש שתי ירידות לסיפון התחתון מתנה מקום להרחבת הקבינות. מה שאומר עוד ספייס. את הקבינה בסיפון המרכזי הפך פפו למשרד עם ספה גדולה שיכולה להפוך בקלות למיטה לפי הצורך. כמובן שזו היא עוד אופציה לתכנון שהבעלים תמיד יוכל לתכנן את היאכטה ליותר קבינות לפי צרכיו האישיים.

שינויים נוספים היא תכנון אחר של רחבת הסלון ובמקום שולחן אירוח בפנים היאכטה ניתן למקם שולחן עגול וקטן יותר ה  כניס אל מול השמש כך שפתיחת מהדלתות השיבה היא חצי בפנים היאכטה אבל הרגשה של בסיפון חיצוני.

 

אני אספר לכם סוד קטן, בזמן הקרוב מאוד יתחילן לבנות את הליין החדש של ה40 מטרים... אני ראיתי את השרטוטים ואני כבר יכולה להגיד שהיא הולכת להיות מעניינת...

 

מיס אירופה:

 

וכעת לכבוד הלאומי:

היאכטה המנועית הראשונה שהושקה לבית CYRUS,

ANGEL OF JOY זכתה הפרס בינלאומי בתחרות סופר יאכטות בונציה, בקטגוריית הפרס: היאכטה המנועית הכי טובה בין 30-39 מטרים, מבין מתחרות מנוסות שנים בשוק.

הטקס התקיים ב 27 באפריל 2006, דרג לפי קטגוריות שונות את היאכטות הטובות בעולם לפי גדלים וקטגוריות שונות. תנאי להשתתפות בתחרות הוא אורך יאכטה 30 מטרים ומעלה ובנוסף יאכטות שהושקו במהלך שנת 2006.

חלק מהיאכטות המועמדות כמתחרות לANGEL מאותה קטגוריה הינן  יאכטה מסוג HEESEN ההולנדית ו ADMIRAL האיטלקית

אשר מתמחות שנים רבות בתחום בניית כלי השייט ונחשבות למספנות המובילות באירופה לבניית יאכטות.

אכן, הוכחה חותכת להצלחה ! ההורים שמחים. אני אומרת שאפו...

 

שיתוף הפעולה החוצה גבולות הניב כ- 5 מגה יאכטות שמפליגות היום במי הים התיכון. היפה והמיוחדת בניהן נקראית ONE.

 

 

 

 

כרטיס ביקור:

 

אורך: 34 מ'

רוחב: 7.2 מ'

שוקע: .1.4 מ'

משקל יבש: 128 טון

מנועים:  2 x CAT 1825 hp

גנרטורים: 2 x ONAN 40 kw  

טווח הפלגה: 3,100 מיל

נפח מכלי דלק: 24,000 ליטרים

נפח מכלי מים: 4,500 ליטרים

 

 

CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
picture-8.jpg
CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
CYRUS YACHTS
bottom of page