top of page

 מהירה ועצבנית - MANGUSTA

 

מאת: גלית חדד

 

מנגוסטות וריביירה בנשימה אחת, זה בערך כל העניין.

להפליג מהר מהר ב SPEED BOAT בכל גודל שתבחר, רצית 50 מטר? קיבלת. מהירות של 60 קשר, גם אפשר,תלוי בגודל המנוע שתבחר. מנועי ג'ט זה רק חלק מהעניין. המוטיב הרבה שיק, סטייל יוקרה, על המים ועם חוף פרטי רק לאורחים שלך או רק לעצמך איך שתבחר.מאלף לא? מסיבות בסנטרופז, חגיגות בקאן ועגינה בכל המקומות הכי יוקרתיים שיש,כמעט בלי להמתין.עם כל הכבוד לרודריגז גרופ המשווקים וגם למספנת אובר מרין שיודעת לבנות היטב את כלי השייט המדהים הזה.

להיות יותר ספציפית?

 

המנגסוטות נבנות בטווח של 50 עד 160 פיט. לצ'רטר או לקנייה והכל מלווה בהמון מוניטין ושירות ברמה שלא תאמן.עסקינן ביאכטה מהירה שבנויה במבנה של סירה פתוחה ללא גשר(FLYBRIDGE)  עם אופציה להארד טופ.

המראה החיצוני שלה ממש מרהיב, רק תנסו לתאר לעצמכם סירה כזאת מפליגה לעברכם במהירות עצומה של נגיד 38 קשר המתפרסים על יותר משלושים מטרים? פשוט אדיר.

בשביל מה צריך להיות מסורבלים כשאפשר לבלות את כל השהייה ביאכטה באזורים  פתוחים ובשמש.

הירכתיים מהווים חלק נכבד מהיאכטה עם מדרגות לספות ומזרני שיזוף עם שמשיות ואווירת קוקטילים מזמינה.

 

בחרתי לכתוב לכם על הדגם הכי גדול שעד היום הושק, כמעט ארבעים מטרים. על הנייר סיימו מזמן את המנגוסטה הגדולה ביותר בגודל 160' שהינה כבר בתהליכי בנייה.

 עד היום ישנן כבר שישה כאלו שמפליגות בריביירה וברגעים אלה ממש מתכוננות לעונת ההפלגה הקרבה.

היאכטות נבנות באיטליה במספנה שנקראת אובר מרין. בריביירה הצרפתית הן משווקות ע"י קבוצת רודריגז. וכיוצא בזה, בעלי המנגוסטה הינם  חברים במועדון יוקרה שנהנה מאירועים יוקרתיים שירות מיוחד של עגינות בכמעט כל מרינה שתחפוץ ליבם, שירות עד הבית הכל כולל הכל. כמו  בכל תחום בחיים גם כאן, הכל מתבטא במחיר, כן הן יקרות ביחס לשוק היאכטות הארופאי. אבל, ככה זה צריך לשלם אם רוצים הכל, לא?

 

היאכטות האלה בד"כ נלוות לבית קיץ קטן שממנו ניתן להשקיף על היאכטה ואז אולי לצאת לגיחה קצרה במונקו בסופר מהירות ולחוות את כל העניין עד הסוף.אגב, בדרך כלל בעלים של מנגוסטה יודע טוב מאוד שכנראה גם היאכטה הבאה שלו תהיה מנגוסטה, רק גדולה יותר. אין מה לעשות מתרגלים אז רוצים עוד ואם אפשר יותר גדול, הייתי אומרת ממכר...

 

שימו לב, אין להן פליי ברידג גדול, בדרך כלל סלון האירוח קטן ביחס לסירות אחרות ואין בכלל סאן לאונג מכיוון שאין מפלס עליון. אז מה כל כך מיוחד בהן?

תקראו ותחליטו בעצמכם:

 

'MANGUSTA 130

 

המנגוסטה '130 הראשונה הושקה בשנת 2004. הייחוד המעניין שלה בהשוואה לדגמים הקטנים יותר שיש בה המון מקום לניצול בתוך היאכטה בנוסף לאזור הפתוח. יש בה את כל השכלולים שרק אפשר לדמיין כולל אזורי צוות נרחבים כדי שיהיה אפשר לתחזק את המותק הזאת כמו שצריך.

 

אז שנתחיל בסיור?

אז כמו שכבר ציינתי שעולים על היאכטה נכנסים בעצם לחוף הפרטי הקטן עם הרבה מקום להתרווחות לניצול לפי החשק, כסאות מיטות שיזוף, מה שבא.

באזור הירכתים יש שולחן לאירוח אנטגרלי שבשניות הופך כמובן לעוד מיטות שיזוף.

ביאכטה הספציפית הזאת יש שתי מיטות שיזוף בצדדים והיא גם מצוידת  ב תקרה חיצונית קשיחה(ׂHARD TOP), מה שאומר שאין לה צורך בשמשיות כי אזור השולחן מכורה ונותן צל על אזור ההסעדה החיצוני. משני ציידי האזור הפתוח ישנם שני תאי אכסון מוסתרים לאופנועי ים שניתן להוריד למים עם מנוף מציידי היאכטה.

 

בכניסה לסיפון המרכזי נפרש סלון גדול עם ספות , טלוויזיות כורסאות הדומים ושולחנות לפי בחירה. הריהוט בפינישים איטלקים בכל סגנון שנרצה בעצם. לדגמה, ביאכטה הספציפית שהנני כותבת עליה, ישו סלון שנבנה לאורך עם ספות הפרושות לאורך היאכטה ושמות דגש על הגודל של החלל הפתוח. במקום סלון מעוגל עם שולחן מרכזי בחר הבעלים בשתי פינות ישיבה ארוכות עם שולחנות אירוח קטנים. מעל הסלון ישנו חלון עליון (SUN ROOF), שניתן לפתיחה ע"י מנגנון הידראולי ומקנה אוירה שמשית באמצע הסלון ומכניס קצת אוירה של ים לעניין. בין הסלון לאזור ההסעדה ישנה מחיצה חלקית בו יש שולחן אירוח גדול וכסאות רחבים לישיבה. הצבעים שבולטים ביאכטה הם עץ מהגוני ו שמנת ובז' בגווני הריפוד של הספות והכריות לספות. המעצב של היאכטה הוסיף גם משחק של גווני עץ עם הפרקט הייחודי שהותקן בסיפון כדי לשוות לסלון מראה ספציפי יותר ולהפרידו משאר האזורים ביאכטה למרות שהם כולן באותו החלל ללא קיר הפרדה.

 

בקצה הסלון לכוון החרטום ממוקם קוקפיט מפואר עם כל ציוד הניווט שנדרש כדי להניע מנועים כאלה כמו שצריך כולל שלושה מסכים גדולים אשר פולטים מידע ממכשור הניווט  אשר כולם מתנקזים לעמת הפיקוד המרכזית  הזאת. במסכים האלה מלבד הנתונים הטכנים להפלגה ניתן גם לראות אזורים שונים ביאכטה שמחוברים למצלמות כגון חדרי המנועים, תשקיף על הירכתיים ועוד...

 

בירידה לאזורי הצוות מגרם מדרגות בצד הסלון מתגלה מטבח מפואר מצויד היטב, אשר ממנו ישנה גישה לאזור הצוות אשר בו ארבע קבינות לצוותים כאשר אחת מהן קבינה זוגית ומרווחת כיאה לקפטין מקצועי שמשיט יאכטה באורך כזה.

 

 מגרם מדרגות אחר ישנה ירידה לקבינות האירוח. לבעלים נבנתה קבינה עצומה עם מרחב שניתן לניצול לפי בחירה (חלוקה לשני אזורים נפרדים או קבינה גדולה אחת), VIP  ענקית באזור החרטום ועוד שתי קבינות לאירוח שיכולות להיות זוגיות או עם מיטות נפרדות לפי בחירה.

 לכל קבינה ישנו חדר נוחיות מרווח במיוחד עם שירותים ואמבטיה או דוש ברזים מעוצבים וחיפוי קירות לפי בחירת הבעלים.

 

 

ועכשיו לקטע הכי מגניב של היאכטה: אזור החרטום המשדורג בהחלט.

אם עד עכשיו לא שכנעתי אתכם כמה מדהימה היאכטה הזאת, כאן מגיע קטע השבירה. ברוב היאכטות אזור  החרטום מאובזר במזרני שיזוף ובחלקם ישנה פינת ישיבה עם שולחן קטן. ביאכטה הזאת השטח הקדמי הוא ללא ספק אדיר. תחילה נציין את חיפוי הטיק בכל האזור , פינת ישיבה מרווחת שיכולה בהחלט לאכלס משפחה שלמה ונוסף מזרני שיזוף ענקיים עם מעבר מיוחד המחבר בין שני האזורים. ולסיום גם החרטום וכל האזור ליד כננת העוגן מחופה טיק להשלמת האווירה.ללא ספק האזור הכי כייפי ביאכטה.

 

המנועים:

 

המנגוסטות נבנות עם מנועי ג'ט ייחודיים אשר מניעים אותה למהירויות עצומות. ליאכטה הספציפית האת ישנם שני מנועי MTU עם 3,650 , כוחות סוס כל אחד!!! במהירות מקסימלית  הם מגיעים ל36 קשר, שזאת מהירות מכובדת לכל הדעות. אם תביטו בשרטוטי הסירה שימו לב כמה מקום תופסים המנועים עם טורבינות הגז בתוך פנים היאכטה.

אני חושבת שאפשר להבין ... מקווה שהצלחתי להעביר את המסר. בקיצור, מה שחסר לנו כאן זה בגדי ים ומלא בקבוקי שמפניה...

 

כרטיס ביקור:

 

אורך: "7'129

רוחב: "6'25

שוקע: "5'4

משקל יבש: 148 טון

מנועים:  2 X MTU 16V4000 M90 3,645hp

גנרטורים: 2  KOHLER 33 KW

נפח מכלי דלק: 24,000 ליטר

נפח מיכלי מים: 3,000 ליטר

מהירות מקסימלית: 36  קשר

 

 

Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'-Y98-026.jpg
Mangusta 130'-Y98-025.jpg
Mangusta 130'-Y98-024.jpg
Mangusta 130'-Y98-023.jpg
Mangusta 130'-Y98-022.jpg
RODRIGUEZ GROUP SOIR-
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
Mangusta 130'
bottom of page