top of page

 WOW זה WALLY...!

 

עוצרת נשימה,מפתיעה ומרגשת. מזכירה יותר חללית מיאכטה ומשאירה את כל הסירות המהירות הרחק מאחור. עם אורך של שלושים ושישה מטרים, ומהירות הפלגה של שישים קשר, ה-'WALLY 118 שוברת גבולות. העתיד כבר כאן

 

מאת: גלית חדד

 

אז מה זה  WALLY? מאחורי השם  עתיר המוניטין בעולם השייט מסתתר לא מעט. למעשה מדובר בבית עיצוב, תכנון ובנייה איטלקי, שמשרדו הראשי ממוקם במונקו. את תכנון הספינה  ובחירת החומרים הם עושים בבית, כאשר בניית כלי השיט נעשית לפי בחירת הלקוח, במספנה האהובה עליו, שם מתחילה החגיגה.  שם המותג WALLY הולך לפניו בכל הקשור לאיכות, עיצוב העולה על כל דמיון, גימורים ברמה עילאית  והישגים ימיים מובטחים.

 

בתחילת הדרך התמחו  בעיקר בבניית יאכטות מפרשיות. בשנים האחרונות החלו בתכנון ובנייה אקסקלוסיבית גם של מנועיות מהירות. בשונה מרוב כלי השייט המנועיים בגדלים אלו, קונספט הבנייה שונה ואינו מתרכז בניצול מרבי של שטח כלי השייט לאזורי קוקטיילים, ברביקיו וג'קוזי,כאן הדגש הוא על בניה מינימליסטית, שיופים חדים  והרבה חדשנות, כפי שיפורט בהמשך.. בבעלותם גם קו יצור שלם שעונה לשם

: "WALLY TENDER  " אשר מתמחה בבניית סירות מהירות מנועיות בטווח של '40-'50 אשר תואמות את סגנון הבנייה הייחודי והמהירויות של  אחיותיהן הגדולות.

 

 

'WALLY 118

 

מאחורי הקולקציה שלWALLY POWER LINE  ישנו מוטיב עיקרי והוא לחצות אתהים והגלים תוך ניצול מקסימאלי של טכנולוגיה וחומרים איכותיים. יש הטוענים שהמנועיות הנ"ל מתאימות יותר להפלגות יום ולאו דווקא להפלגות ארוכות טווח, הן מבחינת העוצמה והמהירות והן מבחינת התכנון הפנימי שהוא קליל, ובלתי מחייב.

במבט ראשוני הWALLY 118  מזכירה סירת מפרש, הן מבחינת תכנון הסיפון המרכזי אשר בו נראה הרבה עץ טיק ומעט  Superstructure ובעיקר מבחינת הקונספט העיצובי: להיות בפנים ולהרגיש בחוץ.

 המבנה העילי השקוף של היאכטה בשילוב עם מבנה הקוקפיט היוצר מעין טרסה, יוצרים תחושה של המשכיות בין חוץ  ופנים היאכטה, המקנה למפליגים בה את האפשרות לראות את הים בכל שעה. . היתרון הבולט ביותר של המבנה יוצא הדופן, הוא זווית הראיה הפנורמית שנוצרת, של 360 מעלות של ים והשתקפות האופק. להשלמת המראה הייחודי, נצבע גוף היאכטה בצבע מיוחד המושפע מקרני האור ומתחלף משחור לטורקיז מטאלי, בהתאם לזווית קרני השמש...

 

 

 

המנועית הראשונה לבית WALLY נבנתה בשנת 2002.  תודות לתכנון המרהיב והייחודי הזה ניתן למסור למר לוקה באסיני אשר אחראי ליצירה המופלאה הזאת בשילוב  של טכנולוגיה אינטגרטיבית ובנייה מודרנית אשר משתלבים היטב ביאכטה.. הדגם הספציפי הזה נבנה בשיתוף עם קבוצת רודריגז, המעצמה האיטלקית שמנוהלת כיום על ידי הבן, אלכסנדר רודריגז. על עיצוב הפנים הופקדו  WALLY & Lazzarini Pickering Architects.

את השראתו קיבל המעצב, בין השאר, מדגם המנגוסטה - כלי שיט המשווק על ידי קבוצת רודריגז כמותג הבית, והמהווה סמל סטאטוס בריביירה הצרפתית והאיטלקית. המנגוסטות, הן יאכטות מהירות במיוחד, בעלות מבנה פתוח, וקוריוז עיצובי בדמות 'חוף ים פרטי' בירכתיים..

 

את המראה המאסיבי של היאכטה מקנים לה רוחבה - תשעה מטרים ומשקלה העצום – כ- 100 טון. המהירות המקסימאלית מדהימה לא פחות. בשיא מהירותה מגיעה הספינה ל-60 (!!) קשר. כן כן, היא פשוט טסה על פני המים במהירות שתשאיר מאחור  כל סירה מהירה באזור.

 

 

מבט מלמעלה

 

במבט מהירכתיים לחרטום, ניתן לראות את הקוק פיט העליון בו נמצאים מכשירי הניווט, כשהם מוסתרים היטב. כך בא לידי ביטוי קו העיצוב הנקי והייחודי באזור הסיפון. באזור האחורי נראה את מבנה הגוף העילי הבנוי זכוכית. המרחב בסיפון המרכזי תוכנן כחלל אחד ללא חוצצי הפרדה באזורי האירוח, כמקובל בדרך כלל במנועיות.

פרט עיצובי נוסף ומיוחד, הן רוחבן של צידי היאכטה המהויים מעבר מהחטום לירכתים מחוץ לכלי השייט אשר נבנו ברוחב אדיר של מטר מכל צד. הדפנות שגובהן כ-60 ס"מ, יכולות להיפתח ולהפוך למעין פלטפורמה שמגדילה, בעצם, את רוחבה של הספינה ל-12 מטרים . המעבר מאפשר תנועה בטוחה סביב כלי השיט ומוסיף נופח ועוצמה ליאכטה.,.

 

 

הבנק

 

ועכשיו לחלק הכי מעניין, המנועים. ה-'WALLY 118 מצוידת בשלוש טורבינות גז DDC TF 50, שכל אחת מהן בעלת הספק של 5,600 כוחות סוס, כלומר 4,176 קילו ואט, בהנעת גז. הדבר המטורף הזה הוא מה שמניע את ה-WALLY להגיע למהירויות שהן בלתי נתפסות, בפרט ביחס למימדים האדירים של היאכטה. למי שמביט בה מרחוק, קשה להבחין בגודלה העצום. רק כשנמצא אדם על הסיפון, מבינים את הפרופורציות ואת העוצמה האימתנית.

תמרון כלי השיט, על מנועיו המפלצתיים, נעשה באמצעות שני מנועי הפלגה בעלי הספק של 370 כוחות סוס, המביאים את הספינה למהירות של 9 קשרים. בעזרתם ועם מיכל דלק מלא, מגיע טווח ההפלגה ל- 2000 מייל.

בהפעלת הטורבינות בשילוב המנועים בהספק המרבי, תגיע הספינה למהירות של 57 עד 60 קשר ולטווח הפלגה של 400 מייל. מהירות ההפלגה מושפעת, כמובן, ממצב הרוח והים וכן מטמפרטורת האוויר, כאשר הטמפרטורה האופטימאלית להפלגה במהירות מקסימאלית, היא 15 מעלות צלזיוס. חדר המנועים מכונה 'הבנק' וגודלו לא פחות משבעים מ"ר. ב'בנק' נמצאים שני המנועים ושלוש הטורבינות, אשר מאפשרות, כאמור, לספינה להגיע בים הישגים מרשימים ומפתיעים במיוחד.

 

מבנה הגוף

הדבר הבולט ביותר לעין ב-'WALLY 118, והמייחד אותה ממנועיות אחרות, הוא המבנה העילי של כלי השייט הבנוי מסיבי קרבון וזכוכית. מעבר לחוזק ולעובי הדופן (שלוש שכבות), מהווה המבנה יוצא הדופן פילטר לקרני השמש ומקטין את החום והסינוור. על תכנון הגוף הייחודי אחראים אנשיWALLY בשיתוף קבוצת רודריגז, שהם בעלי ניסיון בבניית גופים מהירים במיוחד. הדגש בתכנון הושם על גוף שיאפשר האצה ימית לאורך טווח הפלגה ארוך וישמור על מהירות הפלגה גבוהה ביחס לטווח ההפלגה המקסימאלי. הגוף בנוי בצורת וי עמוק אשר יחד עם המבנה הייחודי של החרטום המאונך, מאפשר ממש 'לחתוך' את הגלים. למבנה המיוחד יש יתרונות רבים, בהם היכולת להאיץ במהירות רבה, יציבות גם בגלים גבוהים, הפלגה רכה ומניעת פיצ'ינג (תנועה של כלי שיט קדימה אחורה על פני הגלים) בזמן ההפלגה גם כשהגלים גבוהים.

 

 

 

חללי המגורים

 

פנים הספינה מחולק לשלושה מפלסים. אזור הקוקפיט בירכתיים והסלון הם במפלס אחד ובנויים בתוך "ממלכת קריסטל". שטח ההסעדה והניווט מוקמו באזור נפרד, במעין קוק פיט פתוח והם ממוקמים גבוה מאזור קבינות הלינה של האורחים והצוות.

 

הלאונג', עוצב במראה מודרני, הריהוט כולל ספות לבנות עם כריות, אשר הונחו לצידי החלל המואר על משטחי עץ בגבהים שונים. המראה שנוצר מזכיר חצי מיטה חצי ספה ובהחלט מזמין. הקו הייחודי של-WALLY מוצא את ביטויו גם כאן, בחלל המאפשר לנמצאים בו לראות הכל ולהיות חלק מהכל... כשהם יושבים בסלון נמצאים האורחים גם סמוך לשולחן האוכל ויש להם גם קשר עין עם הקפטן בקדמת כלי השייט.

 

בהמשך הסיפון המרכזי, במעלה גרם מדרגות קטן, ממוקם שולחן האוכל, שמזכיר במראהו חדר ישיבות. השולחן משתנה בן רגע, כאשר מזיזים את הכיסאות שלצידו, וכך משתלב אף הוא בחלל  הפתוח של הסלון.

 

בקוקפיט הקדמי נבנתה פינת ישיבה אינטגראלית בצורת האות ח' ובה שני שולחנות נפתחים, מעין סלון אירוח לשנים עשר אנשים, מרווח ומאוורר אך עדיין מקנה פרטיות לאורחים. החלל גם הוא מעוצב בקו מאוד נקי, כאשר ניתן להנמיך את השולחנות, לפרוש את מזרני השיזוף וליהנות מפינות התרווחות בשמש.

 

בסיפון התחתון ממוקמות שלוש קבינות אורחים ובהן מיטות זוגיות, מסכי טלוויזיה, מערכת סטריאו ושלל חידושים אלקטרוניים וכן חדרי שירותים. להשלמת האווירה הרומנטית, הותקנו בקבינות פנסי תאורה שקועים, שדולקים באור צהבהב, הנשקף מדפנות הסירה כלפי מטה.

 

 

באזור  החרטום נמצא הגאראג' שמשמש בעיקר לאכסון סירות השירות או 'צעצועים' נוספים

עיצה למשתמש: מומלץ ביותר להצטייד בסירתWALLY TENDER אשר תשמש את האורחים לשיוט סביב היאכטה  בזמן עגינה, רצוי ליד מפרצון קטן , ככה זה ששמים דגש על הפרטים הקטנים...

 

 

 

 

כרטיס ביקור:

 

אורך: 36 מ'

רוחב: 9 מ'

שוקע: 1.36 מ'

משקל יבש: 95 טונות

מנועים: 2 x Cummins 370 hp

 x  DDC TF 50 gas turbines + 3

גנרטורים: 2  KOHLER 33 KW

 

נפח מכלי דלק: 22,000 ליטר

נפח מיכלי מים: 1,200 ליטר

 

 

 

WALLY power 118'
WALLY power 118'
WALLY power 118'
WALLY power 118'
WALLY power 118'
WALLY power 118'
WALLY power 118'
WALLY power 118'
WALLY power 118'
WALLY power 118'
WALLY power 118'
WALLY power 118'
WALLY power 118'
WALLY power 118'
img_118WP_center_0017_pop.jpg
img_118WP_center_0016_pop.jpg
img_118WP_center_0015_pop.jpg
img_118WP_center_000012_pop.jpg
WALLY power 118'
WALLY power 118'
WALLY power 118'
WALLY power 118'
WALLY power 118'
img_118WP_center_00009_pop.jpg
WALLY power 118'
WALLY power 118'
WALLY power 118'
WALLY power 118'
WALLY power 118'
WALLY power 118'
WALLY power 118'
WALLY power 118'
WALLY power 118'
WALLY power 118'
bottom of page